5 zvezdic! Super raznolika ponudba, pogosta dobava novih rastlin, razmerje med kakovostjo in ceno pa najboljše. Pa vedno najboljši prodajalci.
15,00 €
Srčki? Na meni jih najdeš, kolikor želiš. Sem viseča rastlina, in moja dolga stebla krasijo drobni srčasti listki. Najlepše uspevam v visečem loncu in ob pravilnih pogojih zelo hitro rastem. V poletju te presenetim z drobnimi svetlo vijoličnimi cvetovi.
Zalij me, ko se mi zemlja popolnoma izsuši. Če nisi prepričan_a, ali potrebujem zalivanje, lahko preveriš pri mojih listih; če jih lahko upogneš (torej, da niso čvrsti), je to dober znak, da potrebujem zalivanje. Vesela bom velike količine posredne sončne svetlobe. Najbolje uspevam v zemlji, ki je zmešana specifično za sukulente in kaktuse.
Izvor: Južna Afrika
Trenutno ni na zalogi
4,7/5
na podlagi mnenj naših strank
99,7%
rastlin prispe brezhibnih
100%
zdrave in pregledane rastline
14-dnevna
garancija na vsa naročila
Svetloba
Rada imam svetlo mesto z veliko indirektne svetlobe, vesela pa bom tudi direktnega sonca v jutranjih in poznih popoldanskih urah. Ne maram temnih kotičkov.
Zalivanje
Zalij me tedaj, ko je zemlja popolnoma suha in se moji »srčki« zlahka upognejo skupaj. Na higrometru naj bo stopnja vlažnosti 1 vsaj en teden. Obvezno me zalij z namakanjem od spodaj.
Temperatura in vlaga
Najbolj mi ustrezajo temperature med 18 in 26 °C, najnižja temperatura, ki jo prenesem, je 5 °C. Odgovarja mi običajna ali višja zračna vlaga.
Gnojenje
Med rastno sezono mi priskrbi hranila enkrat na mesec. V času jeseni in zime ne potrebujem gnojenja.
Zemlja in presajanje
Najraje imam zemljo za kaktuse in sukulente, ki poleg črne šote vsebuje tudi velik delež peska ali perlita. Zato je zračna in ne zadržuje preveč vlage. Presajanje potrebujem, ko preneham rasti in moje korenine začnejo kukati skozi luknje na dnu lonca.
Bolezni in škodljivci
Sem zelo neobčutljiva rastlina, tako da me redko napadejo bolezni in škodljivci. Najbolj pogosto me napadejo volnate uši ali pršice. Zato me redno pregleduj in me ob znakih škodljivcev tretiraj z insekticidom ali mešanico Neem tonika in vode.
Pogoste težave
OPOMBA
Fotografije prikazujejo primer rastline in ne dejanske rastline, ki jo naročite. Ker je vsaka rastlina unikatna, so možne manjše variacije. Med prikazano in kupljeno rastlino so lahko manjše razlike v velikosti, variegaciji, številu listov, vej, cvetov, itd …
Pred pošiljanjem vse rastline skrbno pregledamo in zagotovimo, da gredo na pot zdrave in čim bolj podobne izdelku na fotografiji.
Vse rastline so primarno v plastičnih sadilnih lončkih. Višino sadilnega lonca je možno razbrati iz slike z metrom. Okrasni lonec ni vključen v ceno.
Rastline so v kategorijo Netoksične/prijazne za živali uvrščene na podlagi dostopnih spletnih virov. Netoksične rastline so lahko še vedno toksične za specifično vrsto živali, zato se pred nakupom posvetujte z veterinarjem.
5 zvezdic! Super raznolika ponudba, pogosta dobava novih rastlin, razmerje med kakovostjo in ceno pa najboljše. Pa vedno najboljši prodajalci.
Ta paket iz Džungle je čisti dokaz, da je mogoče na varen način naročati rastline preko spleta! Kljub potovanju je rožica super ohranjena, nima niti praskice.
Juhej, danes je prispela pošiljka iz Džungle🌴. Kako skrbno zaščitene rože, kako lepi primerki, kakšen vonj po citrusih (moja nova orhideja) … draga Džungla, pridobili ste novo zvesto stranko! Hvala! 😊
Življenje mame Pileje, kupljene v Džungli. Mladičke imam pa tudi vsepovsod 😄 Mislim, da sem jo lani kupila, v S velikosti. Res je bila majhna. ❤️
Naročila že večkrat pri vas čudovite različne rožice. Prispele nepoškodovane, kljub bojazni, da se jim bo na poti kaj zgodilo. Sedaj rastejo kot nore! Hvala vsem za vse rožice in nasvete. 👍🌺❤️
Zelo zadovoljna z vašim veseljem do dela, odnosom do strank ter skrbjo, ki jo vlagate v rastline. Vse to se pokaže, ko rastlino prejmeš na dom, v katerem naprej uspeva.
Zadovoljna sem z vsemi rastlinam do sedaj kupljenih pri vas. Spakirane so bile perfektno in zdrave.
Hvala Džungla! 🌱
Moja džungla iz vaše Džungle! 💚
K vam grem rada na sprehod s prijateljico. Izbira je noro dobra, vedno naju pokliče kakšna nova rastlinica.